logo

  • 7/24 Destek

    0532 135 39 92
  • Bize Yazın

    info@havuzyapimi.org

KURUMSAL Yazılarımız

Aydın Havuz Yapımı Aydın Havuz Yapımı

Ülkemizde havuz yıl boyu bir çok insan tarafından kullanılmakta ve havuz yapımı gün geçtikte artmaktadır. Havuz, yüzmek, eğlenmek, güneşlenmek, dinlenmek ve spor demek. Site tarzı konutların ve müstakil yapılaşmanın artması havuz kullanımını da yaygınlaştırdı. Mevsimlere bağlı kalmadan içeride veya dışarıda, yaz aylarında size özel masmavi ve istediğiniz zaman serinleyeceğiniz, günün yorgunluğunu atacağınız, ailenizle arkadaşlarınızla eğlenceli zamanlar geçireceğiniz, suyun keyfini dört mevsim evinizde de yaşayacağınız, hayalinize uyan bir havuz mutlaka vardır.

Havuzun projelendirme, tasarım ve yapım aşamalarında ilgili standart ve yönetmeliklere uygun yapılması gerekmektedir. Farklı ebatlarda ve derinliklerde tasarlanan havuzlar, bahçenizde kişiye özel kullanım kolaylığını beraberinde getirerek, serinliğin keyfini dilediğinizce çıkarmanızı sağlar. Havuzunuzu ister yüzmek için ister süs için yaptırabilirsiniz. Bahçe ya da yapılacak alanın metrekaresine göre yapılan modellerimiz, kullanışlı, güvenli, sağlam ve uzun yıllar dayanabilme özelliğine sahiptir. Havuz projelendirmede şekil ve boyut tespiti, havuzun umuma açık, kişiye özel veya sportif amaçlı olmasına, açık veya kapalı oluşuna, kullanıcı niteliğine (çocuklar, yetişkinler, sporcular..), kullanıcı sayısına, toplam su hacmine, sistemin üstten taşma veya skimmer sistemi olmasına, mekanik oda ve denge tankı için yeterli alan ve iç hacmin olup olmadığına, filtrasyon pompalarından kaç adet kullanılacağına ve müşteriden gelen taleplere göre belirlenir. Havuz yapımında tercih edeceğiniz alanın uzun süre güneş almasına dikkat edilmesi, dökülen ağaç yapraklarından uzak olarak konumlandırılması ve betonun tek seferde dökülmesi çok önemlidir. Havuzun beton çanağı, tabanı ve perdeleri dışarıdan nüfuz edebilecek sulara karşı izole edilmelidir. İç ve dış izolasyonun kaliteli malzeme ve işçilikle yapılması gerekmektedir. Havuz yapımında güvenlik en önemli unsurdur, bu sebeple çocuklu ailelerin kademeli ve basamaklı inen bir havuz yaptırması büyük önem taşımaktadır. Havuz yapımında görsellik de havuza estetik ve zenginlik katan en önemli bölümdür. Havuzda kullanılacak olan seramiğin kalitesine dikkat etmek gerekir. Kaplanacak seramiğin derz alanı uygun genişlikte olmalıdır. Havuz bordürü ve çevre döşeme kaplaması ayak kaydırmayan malzemelerden yapılmalıdır.

Aydın Havuz Yapımı olarak, uzman ekiplerimiz, tecrübe ve bilgi birikimimiz ile havuz yapımında ve sonrasında her türlü teknik desteği en kaliteli ve en avantajlı şekilde sizlere sunmaya hazırız.