logo

  • 7/24 Destek

    0532 135 39 92
  • Bize Yazın

    info@havuzyapimi.org

KURUMSAL Yazılarımız

Çankırı Havuz Yapımı Çankırı Havuz Yapımı

Yaz ve kış yüzdüğümüz, yazın bunaltan sıcaklarında serinlemek için, dinlenmek ve eğlenmek için kullandığımız havuzların yapımı oldukça önemli hususlar içeren bir konudur. Havuz yaptırmadan önce, projenin tüm aşamalarının gözden geçirilmesi gerekmektedir. Çankırı havuz yapımı olarak konusunda uzman ekiplerimiz, projelerin her noktasını büyük bir özen ve titizlik içinde şekillendirip tasarlamaktadır.

Havuzun yerleşim alanı, rüzgarın ve güneş ışınlarının yönü, ölçüleri, güvenliği, estetik görüntüsü, ön görülen maliyeti, havuzun ne amaçla kullanılacağı konularını detaylarıyla ele alarak, değerli müşterilerimizin istek ve düşünceleri doğrultusunda düşledikleri havuza sahip olmalarında yardımcı oluyoruz. Havuz yapımı son derece dikkat ve özen gerektiren bir iştir. Çankırı havuz yapımı, yüzme havuzunun çeşidine göre (özel havuz, ticari havuz, süs havuzu vb), istenilen havuzu en ekonomik ve en kaliteli malzemelerle müşterilerine sunmaktadır.

Uzman ekibimiz keşif için havuzun yapılacağı alanda inceleme yaparak, en uygun alternatifleri size sunarlar. Proje seçildikten sonra hafriyat işlemleri başlar. Hafriyattan sonra demir döşeme ve beton donatılar kullanılarak havuzun ana yapısı ortaya çıkarılır. Bu işlemlerin sonunda beton dökümü yapılır, dikkat edilmesi gereken husus su geçirmez beton kullanılması ve betonun vibratörle atılmasıdır. Daha sonra havuz suyunun buharlaşma harici kayba uğramaması için yani su kaçağını önlemek için su izolasyonu yapılır. Havuz çevresinin peyzajı tamamlandıktan sonra müşteriye teslim edilir.

Havuz yapımında dikkat edilmesi gereken en önemli husus zemindir. Bu sebeple deprem yönetmeliklerine uygun projelendirme yapmak ve havuzları sağlam zemine oturtmak son derece önemlidir. Havuz yapımında düz zemin tercih edilmelidir. Havuzun zemini ve perdeleri dökülürken, borular, süzgeçler, deşarj rögarları, bütün hidrolik bağlantılar, aydınlatma armatür kovaları, ve gerekli bütün beton geçiş parçaları havuz yapımı için mutlaka yerine yerleştirilmelidir. Evler için yapılan havuzlarda en çok dikkat edilmesi gereken konu havuzun derinliğidir. Havuzlarda ideal derinlik 1.20 – 1.70 metre arasında olmalıdır.

Bahçenize yaptıracağınız özel ev ve villa havuzları, sosyal tesis havuzları, olimpik havuzlar, otel havuzları, prefabrik taşmalı hazır havuzlar v.b gibi her türlü yüzme havuzunu, bünyesindeki uzman kadrosu ile maksimum titizlik ve özen içerisinde yapan Çankırı havuz, siz saygıdeğer müşterilerimize kaliteli ve güvenilir hizmet sunmaya devam etmektedir.