logo

 • 7/24 Destek

  0532 135 39 92
 • Bize Yazın

  info@havuzyapimi.org

KURUMSAL Yazılarımız

Diyarbakır Havuz Yapımı Diyarbakır Havuz Yapımı

Özellikle villalarda ya da özel işletmelerde havuz yapımları günden güne gelişmektedir. Havuzun yapımının yanı sıra nasıl bir havuz istendiği de farklı bir boyuttur. Nasıl bir havuz isteniyor, işletilecek mi şahsa mı ait olacak buna mekan sahipleri karar verecektir. Havuz yaptırmak istersiniz ama derinliğini ve ne amaçla kullanılacağını da belirlemeniz gerekecektir. Birçok havuz çeşidi vardır. Bunlar arasında yer alan yarışma havuzları, yarı olimpik havuzlar, tam olimpik havuzlar, atlama havuzları, kano yarışma havuzları, su topu havuzları, antrenman havuzları gibi daha çok havuz çeşidi bulunmaktadır.  Diyarbakır yüzme havuzu yapımı ve bakımı konusunda sizlere yardımcı olmaktadır. Siz hangi havuzu isterseniz bizimle iletişime geçmeniz halinde yardımcı olabilmekteyiz. En sık kullanılan havuzlar;

 • Atlama Havuzlar; derinlikleri minimum 3.40 metre olması gerekmektedir.
 • Derinliği Değişen Havuzlar; Kişinin tercihine göre değişmektedir. Havuzun bir kısmı derin bir kısmı kişinin ayağını basabileceği derinlikte olabilmektedir. Bu geçiş noktalarına da merdiven yapılabilmektedir. Derinliğin ne kadar olduğunu en başta belirtmek gerekmektedir.
 • Dalga Havuzları; Özel su çalışmalarının ve insanların havuz içerisinde daha fazla eğlenmesi için yapılmaktadır. Derinliği 1.60 olması gerekmektedir. Eğlence havuzu olduğundan sürekli su sirkülasyonunun yapılması gerekecektir. Suyun kendini tazelemesi gerekmektedir.
 • Sığ Havuzlar; Yüzme bilmeyen kişiler için yapılmaktadır. Havuzun ir bölmesini de tamamını da yaptırabilirsiniz. Derinliği 0.6 ve 1.35 metre arasında olmalıdır.
 • Çocuk Havuzları; yüzme bilmeyen çocuklar için özel olarak yapılmaktadır. Çocukların kendilerini güvende hissetmeleri için ayaklarının yere basması gerekmektedir. Ayrıca aileler de çocukların yanına girebilmelidirler.
 • Su kaydırağı havuzları; Derinlik olarak 1 metre olmalıdır. Suyun temizliği önemli bir yere sahiptir. Kaydıraktan kayanların direk suyun içine girmelerinden dolayı ayaklarının yere basabiliyor olması gerekmektedir.
 • Sıcak masaj havuzlar; Kişilerin özel isteklerine göre evlere yapılabilmekte ancak genel olarak otellerde kullanımı yaygındır. Havuz içerisinde bulunan özel mekanizme ile içerde bulunan havanın dışarı itilmesi ile masaj özelliği taşımaktadır. Derinliklerinin 1 ile 1.10 arasında değişmesi gerekmektedir.
 • Terapi Havuzları; cilt rahatsızlığı olan kişiler tarafından kullanılmaktadır. Derinlikleri 1.35 metre olmalıdır. Sıcaklığının da 35 derece olması gerekmektedir.