logo

  • 7/24 Destek

    0532 135 39 92
  • Bize Yazın

    info@havuzyapimi.org

KURUMSAL Yazılarımız

Edirne Havuz Yapımı Edirne Havuz Yapımı

Her insanın zevkleri farklılıklar göstermektedir. Özellikle yaz aylarında ise kimi insan denizi kim insan ise havuzu tercih eder. Her ikisinde de insanla istedikleri şekilde eğlenebilmektedirler. Bazı insanlar denizi sevme ve otelleri tercih ederek tatillerini havuzda geçirmek isterler. Ancak genel olarak bakıldığında havuzların hijyen olmaması insanların da havuzlardan yavaş yavaş soğumalarına neden olmaktadır. Sizin bir eviniz ve geniş bir bahçeniz varsa zaman kaybetmeden havuz yaptırmak uygun olabilir. Kendi havuzunuzun bakımlarını, temizliklerini siz yaparsınız ya da yaptırırsınız. Bunun en iyi şekilde kararını vermek ise size kalmıştır. Edirne havuz yapımı konusunda insanlara uzun ömürlü kullanım sağlayacakları, malzemeleri en kalitelilerden seçilmiş havuzları yaparak rahat ve konforlu zaman geçirmelerini sağlamaktadır. Havuzlara bakıldığında çelik ya da betondan yapılanlar bulunmaktadır. Havuz içlerinde kullanılmakta olan sular klorlanmış ve arıtılmış sulardan kullanılmaktadır. Havuz suyu içerisinde de özel kimyasal maddeler kullanılmaktadır. Nedeni ise havuz suyunun temizliğinin en iyi şekilde sağlanmasıdır.

Edirne havuz yapımı esnasında malzemelerini dikkatli seçmekte ve sizin istekleriniz doğrultusunda havuz yapmaktadır. İki çeşit havuz vardır. Biri skimmerli biri taşmalı havuzdur. Sizin mekanınız için hangisi uygunsa onun yapılmasına önem verilmektedir. İstediğiniz havuzlarda en uygun fiyatlarla yapılmaktadır. Bu havuz sistemleri şu şekilde çalışmaktadır;

Skimmerli havuz; insanların çok fala değil de az kullandığı havuzlar arasında yer almaktadır. Bu sistemin kullanılmasının en büyük avantajı yüzeyde bulunan tüm yabancı maddelerin çok daha kolay ve hızlı şekilde emilmesini sağlamaktadır. Maliyetine bakıldığından taşmalı olan sisteme göre çok daha uygun olmaktadır. Eğer filtre olacak bir tesis düşünülüyorsa skimmerli havuzu tercih etmeniz gerekmektedir. Kirler filtre edildiği sürece skimmer ile emilmektedir.

Taşmalı havuz; İnsanların havuza girmesi esnasında su havuz dışına çıkmaktadır. İnsanların su içerisine bıraktıkları kirler en dibe ya da en üste çıkmaktadır. Havuzların kenarlarına kanallar yapılmaktadır. Taşan su bu kanallardan ana artere gitmektedir. Ana arterden sonra da denge arterine ulaşmaktadır. Buraya biriken su klorlanarak filtrasyondan geçmektedir ve sonuç olarak temizlenmektedir. Daha sonra da temizlenen su havuz içerisine yeniden gönderilmektedir. Su sirkülasyonunun sürekli sağlanması gerekmektedir.