logo

  • 7/24 Destek

    0532 135 39 92
  • Bize Yazın

    info@havuzyapimi.org

KURUMSAL Yazılarımız

Elazığ Havuz Yapımı Elazığ Havuz Yapımı

Havuz yapımı inşaat sektöründe profesyonellik gerektiren bir uzmanlık alanıdır. Elazığ havuz yapımı olarak, projelendirilme aşamasından havuz yapımına kadar geçen süreçte uzman ekibimizle büyük bir titizlik ve profesyonellikle çalışıyoruz. Açık havuz, kapalı havuz, olimpik havuz, yarı olimpik havuz, süs havuzu sizin istediğiniz ne ise, bütünü ile sizi yansıtan hayalinizdeki havuzu tasarlamak, en mükemmeli oluşturmak için hizmet veriyoruz. İhtiyaçlarınız ve istekleriniz doğrultusunda projelendirilecek alanınıza en uygun havuzu tespit etmeniz için uzmanlarımız sizlere her konuda yardımcı olacaktır. Kullanım amacının yanı sıra görsel olarak da beklentilerinize göre bir havuz sizin için tasarlanacaktır.

Projeniz kesinleştirildikten sonra, havuz yapımı imalat sürecine geçilerek, havuzun yapılacağı yerin ölçüleri alınıp hafriyat işleri başlatılır. Hafriyat bittiğinde çalışma betonu atılıp kalıp işçiliğine başlanır. Demir yapımı bitirildikten sonra kalıp işçiliği betona hazır duruma getirilerek filtre sistemi boruları yerleştirilir. Havuzun zemin, yan duvarlar ve savak kanal betonları tek parça olarak atıldıktan sonra, havuz içinin sıvası ve zemin şapı hazırlanır. Havuz güneşlenme platformu demir ve beton uygulaması hazırlandıktan sonra havuz içi izolasyonu tamamlanır. Havuz içi ve güneşlenme platformunun seramikleri mozaikleri tamamlanır. Havuz kenarının porselen tutamakları yapılır ve filtreasyon sistemi ile aydınlatma sistemi kurulur. Havuz yapımı tamamlanıp su doldurularak bakım ve temizlik ile ilgili bilgi verildikten sonra müşteriye teslim edilir. Klasik betonarme perde ile yapılan orta boy havuzun yapım süresi yaklaşık 10-15 gündür, prefabrik havuz sistemi ile yapım ise 1 gün sürmektedir.

Havuz suyunun sağlıklı, hijyenik, temiz ve berrak olması için düzenli olarak bakımının yapılması da çok önemlidir. Havuz bakımı için sağlık bakanlığı onaylı dört temel kimyasal bulunmaktadır. İlk temel madde Ph dengeleyicidir. Ph yükselme eğilimi gösteren bir su parametresi olduğu için Ph düşürücü kullanılır. İkinci madde klordur, toz klor kullanabilirsiniz. Suya katıldığı zaman sağlığa hiçbir zararı yoktur. Üçüncü madde yosun gidericidir, sıvı olarak suya katılır. Dördüncü madde gözle zor görülen partikülleri bir araya getirip kum filtresine takılmalarını sağlayan sıvı topaklayıcısıdır. Her gün en az 1-2 kez test kitleriyle serbest klor, bağlı klor, pH değerleri ölçülmelidir. Ph haznesine kırmızı, KLOR C-Ph için ideal değer 7.2 – 7.6 arasında olmalı, Klor için ideal değer 1.0 – 2.5 arasında olmalıdır. Havuz filtreli ise haftada bir kez filtre sepetleri temizlenmeli, taşmalı ise taşma ızgaraları temizlenmelidir. Sık sık havuz suyunun tahlilleri yapılarak, sonuçlara göre havuz ilaçlaması yapılmalıdır. Böylece daha berrak, temiz ve sağlıklı bir su elde edilir.

Elazığ havuz yapımı olarak satış öncesi ve sonrası tam teknik destek sunarak, sizlere hizmet vermeye devam edeceğiz.