logo

 • 7/24 Destek

  0532 135 39 92
 • Bize Yazın

  info@havuzyapimi.org

KURUMSAL Yazılarımız

Eskişehir Havuz Yapımı Eskişehir Havuz Yapımı

İnsanlar evlerine, villalarına, köşklerine ya da özel işletmelerine havuz yaptırmaktadırlar. Bakıldığında dışarıdaki havuzları kullanmak yerine kendilerine ait olan bir havuzda zaman geçirmek isterler. Hijyen konusunda birçok insanın takıntısı vardır. Dışarıdaki havuzların nasıl temizlendiğini bilemediklerinden kendilerine havuz yaptırmaktadırlar. Eskişehir havuz yapımı konusunda sizlere en iyi şekilde hizmet vermektedirler ve istediğiniz havuzu belirtmeniz halinde sizlere yardımcı olmaktadır. Birçok havuz çeşidi vardır ve bu havuzlardan herhangi birini yaptırmak için zaman kaybetmemeli ve bizimle iletişime geçmelisiniz. Yaz, kış kullanabileceğiniz bir havuz mu yoksa karşısın da çay içmek istediğiniz bir havuz mu istiyorsunuz bunun kararını verdikten sonra bizimle paylaşmalısınız. En sık kullanımı tercih edilen havuzlar şunlardır:

 • Derinliği değişebilen havuzlar: Mekan sahibi ya da özel işletmedeki yetkili kişiler tarafından belirlenebilmektedir. İsteğe bağlı olarak bir kısmı derin bir kısmı alçak olabilir ve kaç metre olması gerektiği belirlenebilir. Derin ve alçak olan kısmın arasına merdiven yapılarak geçişin sağlanması kolaylaşabilir. Mekan sahipleri havuz yaptıracağı zaman kaç metre istediklerini önceden belirtmelidirler.
 • Sığ havuzlar: özellikle yüzme bilmeyen kişiler tarafından tercih edilmektedir. İster havuzun tamamı isterseniz de bir kısmının sığ olmasını sağlayabilirsiniz. Derinliklerine bakıldığında 0.6 ile 1.35 arasında değişiklik gösterebilmektedir.
 • Atlama havuzları: derinliklerinin 3.40 metre olması önemli bir husustur.
 • Çocuk havuzları: öncelikli olarak yüzme bilmeyen çocuklar için yapılmakta ve çocukların ayaklarını basabilmeleri sağlanmalıdır. Yaşları değişken çocuklar için özel olarak mekan sahibi tarafından derinlikleri belirlenebilir. Özel işletmelerde ise belirli kurallar çerçevesinde derinlik belirtilmeli ve yapılmalıdır.
 • Dalga havuzları: genel olarak eğlenmek isteyenler ya da özel gösterisi olan ve çalışma yapacak olan kişiler tarafından tercih edilmektedir. Derinliğinin 1.60 olması gerekmekte ve sürekli bir su sirkülâsyonu sağlanmalıdır.
 • Terapi havuzları; cilt rahatsızlığı olan kişiler tarafından tercih edilmektedir. Derinliklerinin 1.35 olması ve su sıcaklığının35 derece olmasına dikkat edilmelidir.
 • Su kaydırağı havuzları: Derinliklerinin 1 metre olması gerekmektedir. Kaydıraktan kayan insanların ayaklarını güvenle yere basabilmesi sağlanmalıdır. Çocuklar içinde gerekli güvenlik önlemlerinin alınması gerekmektedir.

Eskişehir havuz yapımı konusunda profesyonelliğini her havuz türünde kanıtlamaktadır.