logo

  • 7/24 Destek

    0532 135 39 92
  • Bize Yazın

    info@havuzyapimi.org

KURUMSAL Yazılarımız

Gaziantep Havuz ve Aquapark Yapımı Gaziantep Havuz ve Aquapark Yapımı

Yüzmek denildiği zaman insanların aklına ilk olarak havuz gelir. Bazı insanlar denizden hoşlanmadıklarından havuz vazgeçilmeleri arasında yer almaktadır. İzinde eğer bir havuz yaptırma gibi düşünceniz varsa Gaziantep yüzme havuzu yapımı ekipleriyle zaman kaybetmeden iletişime geçmelisiniz. Uzun süre kullanacağınız bir havuz yaptırmak her insanın hakkıdır ki istediğiniz zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ne zaman isterseniz biz size o zaman yardımcı olabilmekteyiz. Havuz yapımında dikkat edilmesi gerekenler vardır ve bunlar olmadığında da yapılan havuzun uzun süre kullanılamayacağı anlamına gelmektedir. Eğer dayanıklı ve tertemiz bir havuz istiyorsanız bakımlarını da düzenli yaptırmalısınız. Firma olarak kaliteli bir hizmet için yıllardır hizmet vermekteyiz.

Havuz yaptırmaya karar verdiğinizde bizimle irtibata geçmelisiniz. Siz de bu arada nasıl bir havuz istediğinize karar vermelisiniz. Derinliği, yapılacak olan yer gibi her konudaki düşüncelerinizi almamız sizin isteklerinizi yerin getirmemiz gerekecektir. Havuzunuz büyük olacaksa kaydırak ya da tramplen istiyor musunuz? Açık mı kapalı mı havuz yapılacak gibi her şeyi konuştuktan sonra yapıma başlamaktayız. Eğer olmayacak bir şey varsa da size bu konuda gerekenler söylenmektedir.

Yaptırmak istediğiniz havuz eğer beton olacaksa yaklaşık olarak 10 ile 15 gün arasında yapım süresi değişecektir. Prefabrik bir havuz istiyorsanız da 1 ile 2 gün arasında yapılabilecektir. Beton istediğinizde ilk aşama hafriyat çalışmalarının başlanmasıdır. Nereye yapılacağının kararı önceden belirlenmiş ve ölçümler yapılmış olacağından bu alanda hafriyat yapılmaktadır. Çalışma alanına beton atıldıktan sonra kalıp işçiliğine bu arada başlanmaktadır. Kalıp işçiliği için de demirin yapılması gerekmektedir. Filtre sistemi için kullanılacak olan borular yerleştirilmektedir. Havuzun kanal, yan tarafları ve zemininin betonları yapılmaktadır. İlk başta yapılan kalıpların sökülmesi gerçekleştirilmektedir. Bu şekilde de havuz dengesi yapılmış olacaktır. Denge tankının tablası ve makinenin dairesi de tüm bu işlemlerin arasında yapılmaktadır. Her işlemin bir zamanı bulunmaktadır. İç izolasyon ve şap işi bitirilmektedir. İnsanların isteklerine ve güneş yönüne göre de en çok güneş alan yerlere de güneşlenme yerleri yapılacaktır. Seramik tercih edilmektedir. Tutamaklar yapılmaktadır. Filtrasyon sistemi de yapıldıktan sonra son olarak havuzun kontrolü yapılmaktadır. Eğer bir sıkıntı yoksa da havuz su ile doldurulmaktadır.