logo

  • 7/24 Destek

    0532 135 39 92
  • Bize Yazın

    info@havuzyapimi.org

KURUMSAL Yazılarımız

Hatay Havuz Yapımı Hatay Havuz Yapımı

İnsanlar yüzmek isterler ve yüzme işlemini belirli zamanlarda gerçekleştirmektedirler. Denizi sevmeyen birçok insan vardır ve bu insanlar havuzda yüzmeyi tercih ederler. Havuza gitmek isterler ancak herkesin olduğu bir havuzu da çok fazla tercih etmek istemezler. Temiz olup olmaması, bakımlarının yapılıp yapılmadığı konusunda çok fazla fikirleri olmadığından kendilerine havuz yaptırmak isterler. Hatay havuz yapımı konusunda birçok firmadan daha güzel bir işçilik sergilemektedir. İşçilik sergileyen ekibin tamamı işlerini profesyonel olarak yapmaktadırlar. Tüm eğitimleri almış nerde nasıl bir işçilik sergilenmesi gerektiği ya da hangi malzemenin iyi hangisinin kötü olduğunu belirleyebilmektedirler. Siz nasıl bir havuz istediğinize karar vermelisiniz ki biz size yardımcı olabilelim. Öncelikle mekanınızın büyüklüğüne göre yer belirlemesi yapmalısınız ve derinliğini de belirlemelisiniz. İşimizde usta olduğumuzdan isteklerinize cevap vermek için her işi yapabileceğimizi unutmamalısınız.

Hatay havuz yapımı konusunda profesyonel olarak işini yürütmektedir. Eğer profesyonel bir havuz istiyorsanız bu havuzun yapım süresi yaklaşık olarak 10 ile 15 gün arasında değişebilmektedir. Prefabrik ya da süs havuzu istiyorsanız 2 ile 3 gün içerisinde yapım süresi değişecektir. Profesyonel havuz şu şekilde yapılmaktadır;

Öncelikle havuzun yapılacağı kısımda beton atılacağından hafriyat çalışmaları başlamaktadır. Belirlenen alanda işlemler yapılmaktadır. Betonun atılmasının arkasından kalıp işçiliği başlamaktadır. Kalıp işçiliği için demirin yapılması gerekir. Bu esnada filtre sisteminin yapılması gerekmektedir. Bunun içinde boruların yerleşimi yapılmaktadır. Diğer taraftan da zeminin sağlam olabilmesi için kanallar ve yan tarafların betonları atılmaktadır. Bu şekilde olunca da havuzun dengesi de yapılmış olacaktır. Dengenin haricinde de denge tankı tablası ile makine dairesin yapım çalışmaları başlamaktadır. Hemen arkasından iç izolasyon ve şap işlemi yapılıp bitirilmektedir. Güneşin düşüş açısına göre de güneşlenme alanları yapılmaktadır ve bu alanların seramik olması gerekmektedir. İsteğe bağlı olarak merdivenler yapılmaktadır. En son işlem olarak da filtrasyon uyarılmaktadır ve havuz su ile doldurularak kontroller yapılmaktadır. Bir sorun yoksa artık havuzunun kullanıma hazırdır. Bakımlarının nasıl yapılacağını ekibimiz size anlatacaktır ancak siz isterseniz bizde sizin belirlediğiniz uygun zamanlarda bakımlarını yapabilmekteyiz.