logo

 • 7/24 Destek

  0532 135 39 92
 • Bize Yazın

  info@havuzyapimi.org

KURUMSAL Yazılarımız

İzmir Havuz Yapımı İzmir Havuz Yapımı

İnsanlar kendilerine özel havuz yaptırmak isterler ve maliyetinin düşük ancak kullanım alanlarının da geniş olmasını isterler. Güneşlenecekleri alanın da uygun olmasını ve bronzlaşmak isterler. Özellikle denizi sevmeyen insanların havuz tercihleri ise mekanlarına havuz yaptırma isteğini uyandırmaktadır. Sizin de eğer istediğiniz bir havuz varsa zaman kaybetmeden bizimle iletişime geçmelisiniz. İzmir yüzme havuzu yapımı konusunda sizlere yardımcı olmakta ve isteklerinize karşı gelmektedir. Yapımından sonra havuzların temizlikleri de önemli bir yere sahiptir. Havuz temiz olmazsa insanların sağlıkları tehlikededir. Eğer sağlıklı bir havuza sahip olmak istiyorsanız temizliğinin ve bakımlarının da aksatılmaması gerekmektedir. Temizliğinde dikkat ettiklerimiz;

 • Havuzunuzda bulunan temizliğin yapılmasının arkasında havuzun temiz olduğuna dair bir belge verilmektedir. Bu belgenin asılması zorunludur. Sağlık Müdürlüğünün belirlediği kuralların yazdığı bir yönetmelik vardır. Havuz temizlemesi ve bakımları yapıldıktan sonra havuzun temiz olduğunun belgesi özel işletmelerde görülebilecek bir yere asılmalıdır.
 • Gitmiş olduğunuz havuzun bakımlarının yapılması gerekecektir. Bu bakımların günlük, haftalık ya da aylık olarak yapılması en uygunudur. Kaç kişinin havuzu kullandığına göre havuz temizleme süresi belirlenebilmektedir. Aksi takdirde sağlığınızda bozulmalar görülebilir. En çok görülen rahatsızlık mantardır.
 • Havuzun suyunun en temiz olabilmesinin sağlanabilmesi için klor ve ozon kullanılmaktadır. Kimyasal maddelerin kullanılması için havuzun boş olması gerekmektedir. Havuz içerisinde insanlar varken kimyasallar dökülmemektedir. Havuzun filtrelenmesinin düzenli olması gerekmektedir. Filtrelerin havuzlara en fazla faydası havuzda bulunan yabancı maddeleri temizliyor olmasıdır.
 • Kullanılmakta olan kimyasal ürünler havuzun tam olarak temizlenmesi için yeterli olmadığından havuzun belirli zamanlar içerisinde boşaltılması gerekmektedir. İç kısımlarının temizliği yapıldıktan sonra da tekrar su ile doldurulmaktadır.
 • Havuz içerisinde 2 adet filtre bulunmaktadır. Birisi günde 2 kez ter yıkama yöntemi kullanılarak diğeri de haftada 2 kez mutlaka temizlenmelidir.

yuzme_havuzu_yapimi_1

Havuzunuzun güzel olması ve en güzel şekilde faydalanabilmek için bizimle iletişime geçmeniz yapacağınız en doğru şeydir. Ekip olarak sizlerin havuz kullanımında rahatsız olmamanızı sağlamaktayız. Bakımları, yapımı, temizliği gibi her konuda sizlere yardımcı olabilmekteyiz. Yapmanız gereken tek şey bizimle çalışacağınızın en kısa sürede kararını vermektir.