logo

  • 7/24 Destek

    0532 135 39 92
  • Bize Yazın

    info@havuzyapimi.org

KURUMSAL Yazılarımız

Mardin Yüzme Havuz Yapımı Mardin Yüzme Havuz Yapımı

Yaz aylarının bunaltan sıcaklarında, serinlemenin en keyifli yollarından biri olan havuzlara talep gün geçtikçe artmaktadır. İnşaat sektöründe havuzlu projeler ilgi çekmekte ve talep görmektedir. Eviniz bahçeli ise, bahçeniz yeterince büyükse ortaya harika bir havuz yaptırabilir, ailenizle, çocuklarınızla serinlemenin, eğlenmenin tadına varabilirsiniz.

Deniz kıyısında oturmayanlar, şehirlerde yaşayanlar, bahçeli evi olanlar için gittikçe yaygınlaşan ve artan talep eve havuz yaptırmak. Sizlere sunacağımız farklı tarzdaki havuz modellerini bahçeniz için tasarlayıp, evinizin bahçesine yeni bir tarz getirerek şık bir görünüm elde edebilirsiniz. Evinize havuz yaptırmak, evinizin değerini arttıracağı gibi, evinizde istediğiniz zaman kullanabileceğiniz keyifli ve eğlenceli vakit geçireceğiniz en ideal ortamında oluşmasını sağlar.

Yüzme havuzunuzu tasarlarken, seçtiğiniz havuzun biçimi bahçenizin peyzaj tasarımına uyumlu olmalıdır. Mardin havuz yapımı olarak, havuz yaptırmaya karar verdiğiniz anda havuz yapılacak yerin alanının ölçümü, havuzun boyu, derinliği, kaç kişinin kullanacağı, havuz yapılacak yerin güneş gören ve fazla rüzgar almayan yerde olmasını belirleyip, size en uygun seçenekleri sunup, projelendirme aşamasına geçeriz. Tüm bunlar için işinin uzmanı bir firma ile çalışmak, en güvenli, en az maliyetli ve en sağlıklı olanıdır. İster betonarme ister prefabrik, bütçenize göre hayalinizdeki havuza sahip olmak artık çok kolay.  Betonarme havuzlar, daha uzun sürede yapılan ama daha çok tercih edilen havuzlardır. Prefabrik havuzlar ise panellerle imal edildikten sonra üzeri liner malzeme ile kaplanır. Havuz zemini 1–3 günde hazırlandıktan sonra kurulumu 2–6 gün içinde tamamlanır.

Yüzme havuzunda bulunan suyun, berrak, temiz, tortusuz, klorlu, mikropsuz, uygun pH değerlerinde olması gerekmektedir. Havuzun görsel güzelliğinin yanında, su altı aydınlatma lambaları, filtreleme, dezenfeksiyon ve ısıtma sistemleri, paslanmaz çelik merdivenler, su akıntı pompaları gibi aksesuarlarda önem taşımaktadır. Havuzun sağlıklı, uzun ömürlü ve konforlu olması için havuz izolasyonu havuz yapımında en önemi aşamalardan biridir. Havuz izolasyonu güvenli bir şekilde tamamlandığında, havuz zeminini de korumaya yardımcı olacaktır. Havuz iç izolasyonu yapıldıktan sonra su ile doldurularak test edilir. İzolasyondan sonra havuz kaplama işlemlerine devam edilerek, havuz kullanıma açılır. Havuz izolasyonu yapılırken mutlaka işinin uzmanı kişilere yaptırılmalıdır. Havuzun ideal derinliği minimum 1.10 metre ile maximum 2.10 metre arasında hesap edilmelidir. Havuz fayans seçenekleri oldukça çok. Havuz yapımında en çok tercih edilen renk mavi ama siz istediğiniz her rengi seçebilirsiniz.

Havuz yapımı bilgi, deneyim ve kalite gerektiren bir iş olduğundan, güvenilir bir firma olması çok önemlidir. Size en uygun havuzu tespit etmenize yardımcı olacak Uzman ekiplerimizle lütfen iletişim kurunuz.