logo

  • 7/24 Destek

    0532 135 39 92
  • Bize Yazın

    info@havuzyapimi.org

KURUMSAL Yazılarımız

Mersin Yüzme Havuzu Yapımı Mersin Yüzme Havuzu Yapımı

İnsanların bazıları havuzu bazıları ise denizi daha çok severler. Özellikle yaz aylarında ailece eğlenmek, serinlemek içinde tatil beldelerini seçerler. Eğer denizi sevmiyorlarsa ya bir otele giderler ya da kendi mekanlarına havuz yaptırırlar. Havuz yaptırmak için de güvenilir bir firma ile çalışmaları gerekmektedir. Mersin yüzme havuzu yapımı konusunda sizlere yardımcı olmak için iletişime geçmenizi beklemektedir. Havuz yaparken kullanılan malzemelerden havuzun şekline ve iç tasarımlarına kadar ince bir işçiliğin olması gerekmektedir. Havuzun temiz olması ve insanların sağlıklı yüzmeleri sağlanmalıdır. Yanlış kullanılan ya da seçilen bir malzeme ileride sıkıntı yaşatabilmektedir. Havuzlar çelik ya da betondan yapılmaktadır.  Havuzun suyu klorlanmış, arıtılmış şebeke sularından kullanılmaktadır. Havuz suyunun temiz olması içinde kullanılan bazı kimyasallar vardır. Bu kimyasallar havuzun temiz olmasını sağlamaktadır. Kimyasalların yanı sıra malzemelerinde kaliteli olması temiz olacağı anlamına gelebilecektir.tunceli_yuzme_havuzu_yapimi_1

Havuz yapılırken skimmerli ya da taşmalı havuzlar insanlar tarafından tercih edilmektedir. Havuzun derinliği, yeri belli olduktan sonra maliyet olarak hesaplaması yapılabilmektedir. Metrekare olarak ne kadar büyük olursa havuz maliyet o kadar az olacaktır.

Taşmalı Havuz: İnsanlar havuza girdiklerinde ister istemez havuzun içini bir şekilde kirletmektedirler ve bu kirler havuzun en üstüne çıkmakta ya da en altına çökmektedir. Taşmalı havuzlarda havuzun kenar kısımlarına suyun çekilebilesi için kanallar yapılmaktadır. Su bu kanallar aracılığı ile ana artere ulaşmaktadır. Buradan sonra da denge arterine atılmaktadır. Gelen su klorlanmakta, filtrasyondan geçmektedir ve temizlenmektedir. Bu su temizlenmesi yapıldıktan sonrada havuza geri gönderilmektedir.

Skimmerli Havuz: Genel olarak bakıldığında kullanımı en az olan havuzlar arasında yer almaktadır. Bu havuzun tercih edilme sebebine bakıldığında yüzeyde bulunan kirli suların çok daha kolay emilmesini sağlayan bir sistemdir. Skimmerli havuzlarda maliyet daha düşük olmaktadır. Filtre olan bir tesis tercih edilecekse skimmerli havuzun tercih dilmesi gerekmektedir. Çünkü aralarında bir bağlantı bulunmaktadır. Kirler filtre edilmekte ve skimmer ile de emilmektedir.

Havuz konusunda yeterli bilgiye sahip değilseniz firmamız size yaptıracak olduğunuz havuzun artı ve eksilerini anlatacaktır. Sizin için en iyi havuzu yaptırmanıza firmamız yardımcı olacaktır.