logo

  • 7/24 Destek

    0532 135 39 92
  • Bize Yazın

    info@havuzyapimi.org

KURUMSAL Yazılarımız

Sivas Havuz Yapımı Sivas Havuz Yapımı

Yüzme havuzları ülke genelinde günlük yaşamımıza son yıllarda yoğun olarak girdi. En başta çocuklar olmak üzere, genç yaşlı herkesin keyif aldığı, yaz aylarının bunaltıcı sıcaklarından kaçtığı, turizm tesislerinden sportif tesislere, okullardan, villa ve özel konutlara varana kadar yaygın bir şekilde havuz yapımı talebinde artış oldu.

Havuz yaptırmayı düşünüyorsanız, en başta uzman bir firma ile çalışmalı, sunulan malzemelerin yüksek kalitede olduğundan emin olmalısınız. Havuz yaptıracağınız alanın minimum 200-300 metrekare olmasında yarar var. Evlere yapılan havuzlarda 32-100 metrekare kadar olan boyutlar yeterli olmaktadır. Havuz yaptırırken güneşlenme ve yeşil alan yaratabileceğiniz bir genişlik bırakılmalı. Havuzun şekline karar verdikten sonra, yön faktörü, güneşin nerden doğup battığı, rüzgarın yönü, bahçenizin konumu seçimlerinizde oldukça önemli.

Tamamen sizin zevkinize ve ihtiyacınıza göre yapılan havuzla yüzme keyfinizi eğlence ve sağlığa dönüştürebilir, üstten taşmalı betonarme ve skimmerli olarak farklı seçeneklerde havuz modellerimiz ile size en uygun seçimi yapabilirsiniz.  Sivas Havuz yapımı olarak, en güvenilir, en kaliteli, en avantajlı ve en hızlı şekilde havuz yapmak için sizlere hizmet etmek sunmaktayız. Taşmalı havuzlarda kirlilikler suyun yüzeyine çıkarlar. Bu yüzeye çıkan maddeler üstten taşırma sağlanarak, kanallar yardımı ile sisteme geri yollanır. Taşan su savaklara, sonra da taşma ana arterine, buradan da denge arterine geçer ve su tekrar fokulasyon, filtrasyon, Ph düzenleme ve klorlama yapılarak havuza gönderilir. Skimmerli havuzlar kullanımı az olan havuzlar için avantajlıdır. Yüzeydeki kirli suyun birçok değişik sistemden emilmesi için kullanılan malzemenin adı Skimmer’dir. Skimemer’e filtre tesisinin emişi doğrudan bağlandığı için bu sistemde denge deposu yoktur. Havuzlarda yüzeydeki kirliliğin filtre edilip emilmesi için skimmer tekniği en uygun olanıdır ve düşük maliyetlidir.

Havuz yaptırırken kazaları engellemek için köşelerinin kavisli olmasına, taban ve duvarların açık renkli malzeme ile kaplanmasına ve kolay temizlenebilir malzemeden olmasına dikkat edilmelidir. Havuzun çevresindeki taban malzemesi de kaygan olmamalıdır. Güvenlik için havuzun derinliğini gösteren işaretler havuzun yan duvarlarında bulunmalıdır ve havuzun en derin yerindeki seki diski görünür olmalıdır. Kış aylarında havuz kullanılmadığında donma riskinden dolayı, havuz suyunu yarıya indirmek uygun olacaktır. Kışın çok soğuk olan bölgelerde yapılan havuzlarda, cam, mozaik veya su emme özelliği düşük olan porselen malzeme tercih edilmelidir.

İsteğinize uygun projeyi belirlemek, havuz yapılacak yerle ilgili gerekli ölçümleri yapmak, size en kaliteli hizmeti vermek için bize ulaşmanız yeterli. Deneyimli kadromuz ile projelendirme, havuz yapımı ve teslim sonrası bakım aşamalarında büyük bir titizlikle size hizmet vermekten mutlu olacağımızı belirtmek isteriz.